czwartek, 21 marca 2013

Tarcza antykorupcyjna.


Ze strony internetowej Centralnego Biura Antykorupcyjnego można dowiedzieć się, że tarcza antykorupcyjna to rządowy program szczególnej ochrony procesów prywatyzacyjnych i zamówień publicznych. Celem działań prowadzonych w ramach „tarczy” jest zapobieganie występowaniu nieprawidłowości w związku z prywatyzacją spółek o kluczowym znaczeniu dla interesów Skarbu Państwa oraz szczególnie istotnych zamówień publicznych. Na podstawie informacji przekazanych przez ministerstwa i urzędy centralne, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów wytypowała łącznie 82 spółki oraz 161 przetargów, które zostały objęte monitoringiem. Działania podejmowane w ramach „tarczy antykorupcyjnej” koordynuje KPRM. W realizację tego programu, obok właściwych resortów, zaangażowane są służby specjalne: Centralne Biuro Antykorupcyjne, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencja Wywiadu oraz Służba Kontrwywiadu Wojskowego.
    W mediach jest bardzo mało informacji dotyczących tarczy antykorupcyjnej. To rządowe przedsięwzięcie nie zostało uregulowane żadnym aktem prawnym. Antykorupcyjna Koalicja Organizacji Pozarządowych. prowadząc korespondencję z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów próbuje uzyskać szerszą wiedzę w powyższym zakresie.
Więcej informacji na temat tarczy znajduje się w piśmie KPRM z dnia 12.05.2009r., które jest odpowiedzią na pytania AKOP.

    Aktualnie w dalszym ciągu AKOP podejmuje próby uzyskania większej wiedzy dotyczącej tarczy antykorupcyjnej. Z prowadzoną korespondencją można zapoznać się na w/w stronie w zakładce aktualności.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz